Miesto inovacijų festivalis

Inovacijų savaitė 2018:

Naujos realybės

Įženk į pokyčių pasaulį!

 

Rugsėjo 24-30 d.

Vilnius Kaunas

Festivalio temos

Išradimų paroda

Dar prieš dešimt metų robotai ir išmanieji radiatoriai skambėjo kaip tolima realybė, šiandien – tai mūsų dabartis. Apsilankyk inovacijų parodoje prekybos centre „Panoroma“ ir susipažink su lietuvių kuriamais išmaniaisiais produktais.

Protmūšis

Pažadintas vidury nakties galėtum išvardinti įspūdingiausias šimtmečio inovacijas? Apsilankyk protmūšyje „100-ečio inovacijos“ ir nustebink aplinkinius pademonstruodamas savo žinias!

Ekskursijos

Atskleisk naujas realybes mieste! Keliauk po inovatyvias įmones, mokslo parkus, slėnius, muziejus, miesto erdves ir aplankyk inovacijų palapines Vilniaus centre.

V. Kudirkos aikštės palapinė

V. Kudirkos aikštė lauks norinčių daugiau sužinoti apie gyvenimo būdo inovacijas. Visuomenininkai ir verslininkai apžvelgs vartojimo įpročių kaitą, socialinių medijų ir dirbtinio intelekto įtaką mūsų bendravimui ir pasirinkimams.

Europos aikštės palapinė

Sukančius galvą kaip technologijas pritaikyti praktikoje kviesime diskutuoti apie mokslo ir verslo bendradarbiavimo svarbą. Pranešėjai dalinsis sėkmės istorijomis ir analizuos mūsų kintantį suvokimą apie inovacijas.

Lukiškių aikštės palapinė

Nori daugiau sužinoti apie inovacijas versle? Apsilankyk Lukiškių aikštėje, kur verslo atstovai dalinsis žiniomis apie modernius išradimus, keičiančius ne tik rinką, bet ir mūsų kasdienybę.

Festivalio programa

07:15 - 07:30

Įženk į pokyčių pasaulį!

Festivalis atidaromas 7:15 val. tiesioginiame eteryje, LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“. 

Laidoje dalyvaus LR ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. 

LRT laida „Labas rytas, Lietuva“

08:00 - 21:00


Telia Nemuziejus (Vokiečių g. 4)

Patirkite ir net palieskite miesto istoriją netradiciniame muziejuje. Europoje analogų neturintis virtualus muziejus daugiasluoksne kompiuterine grafika, lazeriais ir projekcijomis pristato unikalią kelionę laiku. Per penkiolika minučių pamatykite 700 metų trukusią Vilniaus istoriją modernia forma – nuo Gedimino sapno ar Napoleono kariuomenės iki pokario gyvenimo, laisvės atgavimo ir modernaus miesto augimo istorijos. Specialiame kambaryje patys lieskite ir patirkite šiuolaikinių technologijų teikiamus virtualios realybės potyrius, pavyzdžiui, pasijauskite tarsi patys sklendžiantys virš Vilniaus oro balionu.
Lankymas nemokamas, rugsėjo 24-30 dienomis nuo 16 iki 17 valandos.

Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (Saulėtekio al. 5)

Vaikštinėdami Saulėtekio pušyne, aptiksite savo architektūra stebinantį trijų korpusų Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą, dažnai sutrumpintai vadinamą tiesiog VU biblioteka. Kompleksas atskleidžia žmogaus ir architektūros santykį su gamta – tik nedaugelis jo sienų yra statmenos, o langai suprojektuoti taip, kad saulės šviesa džiugintų lankytojus, bet nekenktų knygoms. Kuriant fasadą technologiniai sprendimai panaudoti pirmąkart pasaulyje. Tačiau į visą parą veikiantį centrą verta pažvelgti ne tik iš išorės – jo vidus ne mažiau modernus. Čia lengvai transformuojamos erdvės studijoms, darbui ir bendravimui. Užsibuvus ilgiau laukia įspūdingas vaizdas – pušų viršūnes nudažanti tekanti saulė. Knygų gerbėjus pradžiugins daugiau nei 23 tūkst. leidinių atvirame fonde ir nustebins visiškai automatizuota knygų išdavimo tvarka.
Lankymas nemokamas, rugsėjo 24–30 dienomis nuo 9 iki 21 val.

Valstybės pažinimo centras
Naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis susipažinkite, kaip vyksta demokratinės valstybės valdymas, ką veikia prezidentas ar kaip veikia valstybės biudžetas. Valstybės pažinimo centras – pirmasis Lietuvoje modernus edukacinis centras, kuriame papildytoji ir virtuali realybė, interaktyvūs žemėlapiai ir modernūs sprendimai supažindina su esminiais valstybės elementais. Planšetėse rasite ne tik eksponatų aprašymus, bet vaizdo bei garso medžiagą, žaidimus. Valstybės pažinimo centre nuolatines ekspozicijas papildo interaktyvios dirbtuvės šeimoms, renginiai ir teminės parodos. Iki 2018 12 28 apsilankykite interaktyvioje parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ ir pasinerkite į įtraukiantį pasakojimą apie svarbiausias tarpukario, sovietmečio bei šiandienos vizijas panardinančioje (angl. immersive) aplinkoje.
Rugsėjo 27 d. 12:00 Ekskursija su registracija
Rugsėjo 28 d. 12:00 ekskursija su registracija
Rugsėjo 29 dieną 11.30 val. ir 13 val; rugsėjo 30 dieną 11.30 val., 13 val. bei 16 val. vyksta Šimtmečio parodos ,,Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos" seansai
Reikia turėti asmens dokumentą
Registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWNnZhdSnRQncv8YnGa8nkva58HyIQ_zplSQG1Nfo8apcLFQ/viewform

Fresh Post (Gynėjų g. 14)

Keliaudami inovacijų maršrutu pasistiprinkite salotomis iš ypatingos dėžutės. Salotų bare „Fresh Post“ gaukite maistą specialiai sukurtoje pakuotėje – galėsite drąsiai neštis salotas į mėgstamą vietą ir išsilankstyti ją į patogią lėkštę. Ši ekologiška ir tvari pakuotė pagaminta nenaudojant klijų ir išsiskleidžia lyg origami gėlės žiedas. Pakuotės kūrėjai Dovilė Džervutė, Juozas Baranauskas ir Jonas Kazlauskas už šią pakuotę pelnė „Gero dizaino“ diplomą ir Nacionalinės pakuotės apdovanojimo bronzą. Į salotų gamybą „Fresh Post“ taip pat žvelgiama inovatyviai – sudedamosios dalys apdorojamos naudojant šarminį jonizuotą vandenį. O jei tiesiog norėsite atsigaivinti eidami pro šalį, galėsite nemokamai gauti šarminio jonizuoto vandens stiklinę šalia baro įrengtoje vandens stotelėje.
Nemokamas firminis Fresh Post kokteilis.

3 Inovacijų palapinės Lukiškių a. , V. Kudirkos a., Europos a.

Pirmadienį–ketvirtadienį Vilniaus miesto centre įsikurs 3 Inovacijų palapinės, kuriose žymūs Lietuvos profesionalai diskutuos medijos ir rinkodaros, „FinTech“, išmanių sprendimų, mokslo ir verslo partnerystės, dirbtinio intelekto, vartojimo įpročių, ateities technologijų ir kitomis su inovacijomis susijusiomis temomis. Dienos metu nuo 11 val. palapinėse veiks 3D spausdinimo, virtualios realybės ir Robotikos akademijos pramogos suaugusiems ir jauniesiems inovacijų entuziastams.
Lankymas nemokamas.

Baras Switch – atsiskaitymas kriptovaliuta

Pub’as kiekvienam, kuris ieško, kur pabendrauti, pastovėti ir nuleisti garą po darbo dienos ar įjungti gerą nuotaiką savaitgaliui! Be to, ne kiekvienas pub’as pasiūlys vieta ir tavo geriausiam draugui – kompiuteriui. Atskira salė butent tam: žaidimams, turnyrams, pristatymams! Mes palaikom E-SPORT’ą! Taip pat šiame bare galima atsiskaityti ir kriptovaliutomis!
Nemokamas lankymas.

Sun Eco
„Sun eco“ – tai analogų pasaulyje neturintis  įrenginys – daugiafunkcė, saulės baterija įkraunama paslaugų stotelė. Inovatyvus įrenginys yra skirtas viešosioms erdvėms: parkams, aikštelėms, sporto aikštynams, dviračių takams, poilsio zonoms ir kt. Kompleksinis sprendimas, kuris naudoja saulės energiją, suteikia galimybes:

- USB laidu prisijungti prie paslaugų stotelės ir įkrauti telefonus, kitus mobiliuosius įrenginius.
- Energijos 12 V 5A jungtis skirta pakrauti mobilius įrenginius, kurių negalima pakrauti per USB jungtį.
- Naudotis belaidžiu internetu. Esant poreikiui galima įdiegti pirminį prisijungimo puslapį su informacija apie lankytiną objektą, renginį ar kt.
- Mėgautis sau patinkančia muzika (įrenginyje yra „bluetooth“prieiga), prijungti išorinius garso šaltinius ir mikrofonus.
- Pakrauti elektros varikliais varomas priemones (paspirtukus, dviračius, riedžius ir kt.).
- Pripūsti dviračių, vaikų, neįgaliųjų vežimėlių padangas, kamuolius, vandens žaislus ir kt.
- Informuoti turistus, miesto svečius apie jos vietovę, rekomenduojamas lankytinas vietas ir kt
- Transliuoti audio knygas, suteikti svarbią informaciją regėjimo negalią turintiems žmonėms.
-Iškviesti pagalbą – sujungimas su 112 pagalbos centru, 118 informacijos centru, paplūdimio gelbėjimo tarnyba, parko, muziejaus administracija, girininkija ir pan.
Stovės vokiečių gatvėje nuo pirmadienio vakaro.

Programuotojų takas

Kartu su JAV programavimo paslaugų įmone „Devbridge Group“ Vilnius miestui pristatė 300 metrų dvipusio eismo juostą „mobiliesiems“ pačioje senamiesčio širdyje, Vokiečių gatvėje. Tokiu būdu sostinė prisijungė prie Čongčingo, Vašingtono, Antverpeno ir tapo ketvirtuoju miestu pasaulyje, turinčiu taką „mobiliems“.
Nemokamas lankymas.

PLC „Panorama“ Inovacijų paroda
Ar norėtum susipažinti su lietuvių kuriamais išmaniaisiais produktais? Pamatyti tyliausiai pasaulyje veikiančią trintuvę, interaktyvų foto stendą? Ateik, pamatyk ir susipažink!
Čia Jūsų lauks balanso treniruoklis, 3D spausdintuvu pagamintas robotas-padėjėjas, „Iron cat“, interaktyvus foto stendas, edukacinis žaidimas, inovatyvaus dizaino sprendimai, dviračio parkavimo įrenginys, papildytos realybės chemijos pamoka, dirbtinio intelekto sprendimai, autonominis robotas,  realaus laiko 3D veido sekimo technologijos, ir inovatyvaus dizaino krėslai.
Parodos lankymas nemokamas.

S. Bako muziejus Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10)

Praskleiskite litvakų paveldo skraistę - apsilankykite Samuelio Bako muziejuje, kur eksponuojama keliasdešimt Lietuvai padovanotų dailininko tapybos darbų. Pasaulyje pripažinimo sulaukęs dailininkas, kurio kūryba eksponuojama svarbiausiuose muziejuose, savo vardo muziejų nusprendė įkurti gimtinėje Vilniuje. Apžiūrėdami ekspoziciją su videogidu galėsite geriau perprasti metaforų kupiną garsiojo dalininko kūrybą. Samuelio Bako muziejus pelnė publikos numylėtinio prizą visuomeninio interjero kategorijoje konkurse „Tendencijos 2018“.
Lankymas nemokamas:
Rugsėjo 24–27 d. nuo 16 iki 18 val.
Rugsėjo 28 ir 30 d. nuo 14 iki 16 val.


Nano prakartėlė Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31)
Mažiausia pasaulyje nano prakartėlė yra tiksli Vilniaus Katedros aikštėje įsikūrusios prakartėlės kopija: visos figūros yra sumažintos 10 000 kartų, kompozicija yra trečdalio milimetro dydžio. Ši prakartėlė yra jau pateikta Gineso pasaulio rekordų knygai. Nano prakartėlė praėjusių Kalėdų proga Romoje Lietuvos Respublikos Prezidentės vardu buvo įteikta Popiežiui Pranciškui, ir čia eksponuojama tiksli jos kopija.
Projekto partneriai: Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrikas“, „Go Vilnius“, „Investuok Lietuvoje”, Vilniaus arkivyskupijos kurija, idėją globoja Lietuvos Respublikos prezidentūra.
Lankymas nemokamas, rugsėjo 24-28 ir 30 dienomis nuo 12 iki 18 val.


RISE Vilnius (Gynėjų g. 14, Vilnius)
Ekskursijos
Pirmadienį 12:00
Trečiadienį 12:00
Penktadienį 12:00
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFCAx9pM4Cvu5GHfwsUwdAwbEjoZnGGN8iAy1DJyaLkdEQvQ/viewform

Vilnius

11:00 - 17:00

Ar ateityje kiekvienas savo namuose galėsime 3D spausdintuvu atsispausdinti maistą, kūno dalį,... draugą?

Užsuk į Lukiškių a. stovinčią inovacijų palapinę nuo 11 iki 17 val. ir susipažink su 3D spausdinimu! Čia bus demonstruojamas 3D spausdintuvas, palapinės svečiai galės atsispausdinti „Inovacijų savaitės“ raktų pakabuką. 

Lukiškių aikštė: inovacijų palapinė

Dalyviai ir pranešėjai

Laurynas Šeškus

„Viso gero TV, labas www. Ar televizijoms ateina ruduo?“

Rugsėjo 25 d.

17:30 val.

Lukiškių a. palapinė

Indrė Stonkuvienė

Diskusijos „Socialinės medijos“ moderatorė

Rugsėjo 26 d. 

17:00 val. 

V. Kudirkos a. palapinė

Kristijonas Vasiliauskas

„Robotas – geriausias draugas“

Rugsėjo 27 d. 

17:30 val.

V. Kudirkos a. palapinė

Vidmantas Janulevičius

„Global BOD Group“ sėkmės istorija“

Rugsėjo 27 d. 

18:00 val. 

Europos a. palapinė

Audrius Janulis

„Kas mus seka? Dirbtinis intelektas tavo telefone ir kompiuteryje“

Rugsėjo 27 d. 

17:00 val. 

V. Kudirkos a. palapinė

Andrius Bartminas

„Blockchain“ revoliucija“

Rugsėjo 26 d. 

17:20 val.

Lukiškių a. palapinė

Kristijonas Vizbaras

„Gynybos pramonė – kuo pasigirti galime Lietuvoje“

Rugsėjo 26 d. 

17:00 val. 

Europos a. palapinė 

Vladas Lašas

„Kosmosas – tik už šimto kilometrų: galimybės Lietuvai“ 

Rugsėjo 25 d. 

17:30 val. 

Europos a. palapinė

Antanas Gedvilas

„Bepiločiai orlaiviai –panaudojimas šiandien ir ateities perspektyvos“

Rugsėjo 26 d. 

18:00 val. 

Europos a. palapinė 

Juozas Mikulis

„Pasaulinės žiniasklaidos ir technologijų tendencijos – Deloitte tyrimo apžvalga“

Rugsėjo 25 d. 

17:00 val. 

Lukiškių a. palapinė 

Dailius Dargis

„Kaip pasikeitė kriminalistika nuo Šerloko Holmso laikų“

Rugsėjo 26 d. 

17:30 val. 

Europos a. palapinė

Ieva Elvyra Kazakevičiūtė

„FinTech - naudingiausia XXI amžiaus bakterija“

Rugsėjo 26 d. 

17:40 val. 

Lukiškių a. palapinė

Andrius Bolšaitis

„Inovacijų diegimas verslo įmonėse“

Rugsėjo 27 d. 

18:00 val. 

Lukiškių a. palapinė 

Daiva Buckonytė

„Kaip keičiasi vartotojų elgsena, įpročiai, kas juos formuoja?“

Rugsėjo 25 d. 

17:00 val. 

V. Kudirkos a. palapinė

Karolis Makrickas

„Lietuvio namai 2025 m.: TOP 10 technologijų“

Rugsėjo 27 d. 

17:30 val. 

Lukiškių a. palapinė

Jekaterina Govina

„Kriptovaliutos: finansų sektoriaus piktžolės ar vaistažolės?“

Rugsėjo 26 d. 

17:00 val. 

Lukiškių a. palapinė

Vlada Musvydaitė

„Ar tikrai buvai sporto klube, jei neparodei Instagrame?“

Rugsėjo 25 d. 

17:30 val. 

V. Kudirkos a. palapinė

Narūnas Kapočius

„Kosmoso technologijos bei kelionės į naujas planetas – tai ne mokslinė fantastika“

Rugsėjo 25 d. 

17:30 val. 

Europos a. palapinė

Laura Aleksandravičė

„Ar nuomonė turi kainą?“

Rugsėjo 26 d. 

17:00 val. 

V. Kudirkos a. palapinė 

Dr. Gediminas Navaitis

„Ar dar egzistuoja pažintys be interneto?“

Rugsėjo 26 d. 

18:00 val. 

V. Kudirkos a. palapinė 

Linas Slušnys

„Naujųjų technologijų visuomenė. Kaip keičiasi vaikų vaizduotė ir mąstymas?“

Rugsėjo 26 d. 

17:30 val. 

V. Kudirkos a. palapinė 

Robertas Petrauskas

„Protmūšis „Šimtmečio inovacijos“

Rugsėjo 25 d. 

19 val. 

„Paviljonas“
(Pylimo g. 21B, Vilnius) 

Giedrius Drukteinis

„Ėjimas prieš srovę. Prekės ženklų istorijos“

Rugsėjo 25 d. 

18:00 val. 

Lukiškių a. palapinė 

Nida Degutienė

„Inovacijos maisto pramonėje“

Rugsėjo 25 d. 

18:00 val. 

V. Kudirkos a. palapinė 

Netrukus

Bus daugiau